Nasz zespół

Nasi architekci

Wiedzę przekażą Państwu wykwalifikowani trenerzy – architekci budowlani i wnętrz, inżynierowie, właściciele swoich firm architektonicznych, którzy wykształcenie zdobywali w kraju i za granicą, a na swoim koncie posiadają wiele prestiżowych nagród z dziedziny szeroko rozumianej architektury.

Mgr Aleksandra Jasik

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Architektura wnętrz, wydziału Sztuk projektowych Politechniki Bydgoskiej. Podczas studiów zaangażowana w różnorodne dodatkowe działalności artystyczne, które umożliwiły jej rozwijanie wrażliwości twórczej oraz kreatywnego myślenia.

Od kilku lat związana z warszawską pracownią WZ studio, gdzie projektuje wnętrza prywatne, specjalizuje się w projektach koncepcyjnych oraz wizualizacjach. Jej portfolio obejmuje różnorodną estetykę połączoną z funkcjonalnością, a także odzwierciedla indywidualne potrzeby klientów. Prace wyróżnia dbałość o detale. Skupia się na efektywnym zarządzaniu czasem pracy i jego optymalizacji. Jej mocne strony to zdolność do myślenia projektowego, umiejętność pracy w zespole oraz pasja do sztuki i estetyki. Pragnie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, inspirując przyszłych projektantów wnętrz do odkrywania swojego potencjału

Mgr Iryna Vovk

Absolwentka kierunku Architektura wnętrz na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Z pasją podchodzi do projektowania, co pozwoliło jej zdobyć doświadczenie w różnych obszarach. Pierwsze swoje doświadczenie zdobyła przy współpracy z firmą budowlaną jako jedna z uczestników tworzenia projektu koncepcyjnego lokali w centrum handlowym i później przy tworzeniu projektu wnętrz pokojów budynku hotelowego. Podczas pracy w pracowni stolarskiej nabyła umiejętności w zakresie przygotowywania dokumentacji do przetargów meblowych w zamówieniach publicznych, co poszerzyło jej kompetencje związane z projektowaniem mebli.

Obecnie projektant wnętrz i mebli. Wykonuje wizualizacje 3D, rysunki techniczne, różnego rodzaju dokumentacje projektową oraz doprecyzowane wyceny. Posiada obszerną wiedzę na temat materiałów meblowych i wykończeniowych. Ma również duże doświadczenie w inwentaryzacjach pomieszczeń oraz tworzeniu odpowiedniej dokumentacji technicznej. Posiada aktualną wiedzę na temat rynku mieszkań deweloperskich i standardów wykończenia, zdobywaną między innym poprzez wielokrotny udział w odbiorach deweloperskich. Poza pracą, interesuje się nauką nowych języków oraz aktywnym stylem życia. Jest miłośniczką gór, pasjonuje się jazdą konną i grą na fortepianie, co pozwala jej utrzymywać równowagę między życiem zawodowym a osobistym.

Mgr Matylda Jandy

Absolwentka kierunku Architektura o specjalizacji Projektowanie Wnętrz, z bogatym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz i mebli, zdobytym podczas pracy w firmach produkcyjnych i handlowych z branży wyposażenia wnętrz. Współpracowała z renomowanymi markami meblowymi, takimi jak Bydgoskie Meble, Etap Sofa czy Paged Meble.

Od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, realizując projekty mieszkań, domów oraz wnętrz komercyjnych. Jej priorytetem jest zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników, aby przez optymalne rozwiązania projektowe maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni. Stawia na ponadczasowość, funkcjonalność oraz eksponowanie osobowości mieszkańców w projektowanych wnętrzach. Dzięki ukończonym wcześniej studiom ekonomicznym przykłada dużą wagę do zarządzania budżetem, co w połączeniu z kreatywnością stanowi doceniany przez klientów atut.

mgr sztuki Klaudia Wawrzyńczyk

Absolwentka studiów Architektury Wnętrz na wrocławskich wydziałach artystycznych. Doświadczenie w zawodzie zdobywała zarówno w sektorze budownictwa przemysłowego jak i pracowniach projektowych wnętrz mieszkalnych. W pracy indywidualnej kieruje się przede wszystkim korelacją koloru, faktur i form, tworząc koncepcje wychodzące poza kanony współczesnych standardów. Dodatkowo, ukończenie licznych szkoleń i kursów powiązanych z grafiką komputerową, pchnęły ją do podjęcia kolejnych studiów magisterskich. Media kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, poza pogłębieniem wiedzy na tematy postprodukcji i efektów wizualnych, otworzyły przed nią nową ścieżkę kariery – wykładowcy i szkoleniowca. Obecnie prowadzi własną działalność w obszarach branży kreatywnej dla podmiotów indywidualnych.

Mgr inż. arch. Rafał Murawski

To doświadczony architekt, absolwent Politechniki Gdańskiej, gdzie ukończył studia z wyróżnieniem. Dodatkowo zdobywał wiedzę na Hasselt University w Belgii oraz zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując przez dwa lata w międzynarodowym biurze plusoffice architects w Brukseli.

Jego dorobek zawodowy obejmuje szerokie spektrum projektów z zakresu budownictwa publicznego i prywatnego, w tym hotele, szkoły oraz zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Rafał ma również na swoim koncie prace nad projektami wnętrz mieszkań i hoteli. Obecnie pełni funkcję architekta BIM oraz inżyniera CDE w szwajcarskiej firmie Swissroc, gdzie specjalizuje się w projektach luksusowych willi klasy premium oraz obsługa projektów deweloperskich w technologii BIM. Jest także aktywnym propagatorem wykorzystania nowoczesnych narzędzi, w tym generatorów AI, w architekturze.

mgr inż. arch. Tomasz Bazelak

Architekt, projektant wnętrz, planista, grafik i fotograf. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Poznań. Założyciel i główny projektant Pracowni Architektonicznej CONTECH ArchitekturA. Absolwent Technikum Budowlanego Nr 1 w Poznaniu oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Poza Architekturą ukończył także Planowanie Przestrzenne oraz Grafikę Komputerową. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czołowych, poznańskich biurach projektowych. Kiedy nie projektuje poświęca się swojej, drugiej pasji, którą jest fotografia.

Mgr inż. arch. Żaneta Kula

Absolwentka kierunku Architektura i Urbanistyka na Politechnice Rzeszowskiej, posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Stale doskonali swój warsztat zawodowy i umiejętności przy projektach architektonicznych o różnej funkcji począwszy od domów jednorodzinnych po biura, hotele, stacje paliw, hale przemysłowe oraz przy projektach wnętrz dla inwestorów prywatnych. Brała udział w licznych warsztatach i szkoleniach z zakresu architektury kubaturowej i wnętrz.

„Z zamiłowania zajmuję się projektowaniem wnętrz – ta dziedzina sprawia mi największą satysfakcję. Przy projektowaniu zwracam uwagę zarówno na estetykę ale również na funkcjonalność oraz wszelkie kwestie techniczne. Preferuję nowoczesną stylistykę, lecz nie boję się eksperymentować i łączyć różne style”.

Z pasją oddaje się projektowaniu, chętnie dzieli się doświadczeniem oraz jest otwarta na nowe wyzwania.

Mgr inż. arch. Dominika Brodnicka

Architekt z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka Politechniki Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny), od kilkunastu lat prowadzi własną działalność, cały czas projektując niezliczone ilości wnętrz. Autorka wielu projektów prywatnych mieszkań i domów, wnętrz publicznych oraz specjalistycznych tj. gabinety stomatologiczne, lokale użytkowe pod specyficzne działalności. Projekty realizowane zarówno w różnych miejscach Polski, jak i za granicą (Szwecja, Norwegia, Niemcy). Architekt również nietypowych przestrzeni np. wystawa o szpiegach w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jej wnętrza są zdecydowanie nowoczesne, czasem okraszone nutką retro, co dodaje im niepowtarzalnego charakteru. Szczególną estymą darzy lofty i wnętrza starych kamienic.

Osoba bardzo sympatyczna a zarazem stanowcza, z którą każde zajęcia upływają w zaskakującym tempie. Architekt który w sposób bardzo czytelny i konkretny przekazuje swoją wiedzę, cierpliwa i wyrozumiała, z pasją zdradza tajniki projektowania nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Mgr inż. arch. Joanna Dobosz

Pomysłodawca i założyciel Crudo&Posch apartments fit-out, architekt i kierownik budowy z wykształcenia. Zajmuje się projektowaniem wnętrz idealnie dopasowanych do potrzeb Inwestorów. Wykładowca podczas szkoleń i kursów z zakresu projektowania wnętrz. Doświadczenie zdobywane podczas realizacji mieszkań na wynajem, projektów apartamentów indywidualnych oraz podczas realizacji programu telewizyjnego „Zgłoś remont” stacji HGTV pozwala czuć się swobodnie w dziedzinie wykańczania wnętrz.

Mgr inż. arch. Monika Chojnacka

Tytuł inżyniera zdobyła na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Studia magisterskie w języku angielskim ukończyła na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Dodatkowo spędziła semestr na wymianie studenckiej w Technische Universitat Dortmund w Niemczech. Od 2017 projektuje wnętrza prywatne, publiczne a także okrętowe. W swoich projektach szczególną uwagę przywiązuje do ergonomii oraz funkcjonalności przestrzeni. Od 2020 prowadzi autorską pracownię projektową FORM DESIGN, której motto przewodnie to “ Form follow function”. Poza architekturą interesuje się sztuką, jej pasją są obrazy abstrakcyjne malowane techniką akrylową.

Mgr inż. arch. Angelika Fajtanowska

Absolwentka Politechniki Gdańskiej na Wydziale Architektury. Dodatkowe wykształcenie zdobyła studiując na Politècnica de València w Hiszpanii. Będąc studentką zaczęła gromadzić doświadczenie pracując dla polskich pracowni, później już jako architekt dla zagranicznych biur min. W Walencji i na Teneryfie. Obecnie pracuje jako architekt wnętrz mieszkalnych i luksusowych jachtów.

Mgr inż. arch. Anna Jaruga-Rozdolska

mgr. inż. arch. Anna Jaruga-Rozdolska – absolwentka wydziały Architektury na Politechnice Łódzkiej; obecnie realizuje doktorat w interdyscyplinie Engineering and Technology – Architecture and Urban Planning. Zwyciężczyni konkursu Młodzi w Łodzi pod patronatem prezydent Hanny Zdanowskiej. Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu architektury, architektury wnętrz i projektowania terenów zielonych zdobywała zarówno w polskich jak i światowych pracowniach. Szczególną uwagę zwraca na pomijany przez wielu architektów udział zieleni w projekcie – zarówno architektury kubaturowej, gdzie umiejętnie zaprojektowana zieleń podnosi walory estetyczne budynku, jak i architektury wnętrz – w których kompozycja ogrodu widoczna dzięki przeszkleniom dopełnia przestrzeń. Pasja do przekazywania wiedzy ukierunkowała jej drogę zawodową na ścieżkę wykładowcy akademickiego oraz wykładowcy kursów z zakresu projektowania. Pozostaje również czynnym architektem działającym w jednej z łódzkich pracowni.

Mgr inż. arch. Anna Stasiak

Architekt wnętrz i nauczyciel z powołania. Tytuł magistra inżyniera architekta zdobyła na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w 2016 roku. Tytuł licencjata sztuk pięknych obroniła na kierunku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2017 roku. Podczas studiów uczyła się m. in. na: Yildiz Technical University w Stambule, Czech Technical University w Pradze, Cairo University i University of Belgrade. Obecnie jest doktorantką na wydziale Architektury na Politechnice Gdańskiej. W badaniach skupia się na tematyce odzyskiwania i zarządzania przestrzeniami zdegradowanymi w miastach Europy.

W swojej karierze zawodowej prowadziła zajęcia na Politechnice Gdańskiej i uczyła w Liceum Plastycznym w Bydgoszczy. Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Architektury w Sopockiej Szkole Wyższej oraz zajęcia związane z projektowaniem graficznym i projektowaniem reklamowym w jednym z Gdańskich techników. Poza nauczaniem zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz grafiki użytkowej. Przykłada dużą wagę do estetyki pracy, skupia się na detalach projektu i potrzebach klienta.

Mgr inż. arch. Magdalena Barwinek

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jeden semestr studiów spędziła w Atenach, poznając tajniki budownictwa śródziemnomorskiego. Od 2016 roku pracowała przy projektach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i jednorodzinnej, uczestnicząc we wszystkich fazach procesu inwestycyjnego – od koncepcji aż po zakończenie budowy. Pełniła funkcję koordynatora kilku projektów budowlanych i wykonawczych osiedli mieszkaniowych, a także aktywnie uczestniczyła w procesie budowy, pełniąc nadzory autorskie. Pracowała także przy projektach renowacji i nadbudowy obiektów zabytkowych. W obszarze projektowania wnętrz działa od 2017 roku. Jest współwłaścicielem pracowni projektowej Idea Cube, zajmującej się aranżacjami wnętrz zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Współorganizatorka cyklicznych spotkań networkingowych dla branży nieruchomości i branż pokrewnych. W wolnych chwilach podróżuje, chodzi po górach i biega.

Mgr inż. arch. Gabriela Błońska

Wyróżniona absolwentka kierunku Architektura na Wydziale Politechniki Krakowskiej z tytułem: mgr. inż. architekt. Obecnie projektant wnętrz i mebli w firmie Pytlak Meble.

Jej projekty wielokrotnie widniały na stronach magazynu “Weranda”. Projektowanie to jej pasja, która bierze początek z czasów dzieciństwa, kiedy pracowała ze swoim tatą w zakładzie stolarskim: „Każdy projekt to moja inspiracja, a nadzór nad wnętrzem, które powstaje jest moim wyzwaniem”. Projektowanie opiera na funkcji i ergonomii, które dostosowane są dla użytkowników. Interesuje się rysunkiem odręcznym oraz grafiką 3d. Biegle zna programy: Sketchup, 3ds Max, Archicad, Autocad i Photoshop.

Mgr inż. arch. Natalia Szczudło

Architekt będący niezwykłym estetą, skrupulatnym w każdym aspekcie. Projektowanie to dla niej proces twórczy aczkolwiek uporządkowany. Przestrzeń jaką tworzy jest pochwałą myślenia inżynieryjnego i choć funkcja jest niezwykle istotna dla niej, to ostateczna forma jest przyjazna dla ludzi. Jej pasja to od lat młodości malarstwo, specjalizuje się w pastelach oraz malarstwie olejnym. Doświadczenie pracy architekta oraz związaną z tym wiedzę zdobywała w Polsce i w Niemczech.

Kształcenie rozpoczęła na PWSZ w Nysie, które dało możliwość dalszego rozwoju na zagranicznej uczelni Fachhochschule Lausitz i zdobycie dyplomu Inżynierskiego w obu krajach. Dalszą drogę kształcenia rozpoczęła na Uniwersytecie Brandenburksim w Cottbus gdzie rozpoczęła współpracę z Politechniką Krakowską, na której aktualnie kontynuuje swoją pracę naukową. Istotnie to wpłynęło na poszerzenie wiedzy z zakresu technologicznego, styl projektowania oraz opanowanie programów projektowych na wysokim poziomie. Współpraca przy realizacji projektów związanych ze zmianą ich przeznaczenia, tworzenie dokumentacji projektowej oraz wizualizacji. Współpraca z firmą meblarską przy projektowaniu wnętrz mieszkalnych- projektowanie mebli, tworzenie wizualizacji. W chwili obecnej prowadzenie badania w dziedzinie konserwacji i wykorzystaniu przy tym nowych technologii pomiarowych. Brak jakichkolwiek barier językowych zawdzięcza pracy w międzynarodowych zespołach.

Mgr Daria Wiergowska

Jestem absolwentką architektury i urbanistyki oraz architektury wnętrz na Politechnice Łódzkiej. Jestem także założycielką i główną projektantką biura HATCH STUDIO. Autorską pracownię założyłam w 2016 roku, zdobywając we wcześniejszych latach doświadczenie podczas pracy w biurach projektowych w Łodzi, Warszawie i Londynie. W projektowaniu stawiam przede wszystkim na funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania, naturalne materiały oraz duże ilości zieleni. Uwielbiam wyzwania oraz nietypowe połączenia. Codziennie staram się szukać nowych inspiracji.

Mgr inż. arch. Adam Kisiel

Właściciel pracowni projektowej AK Arch, trener i wykładowca szkoleń z projektowania wnętrz, architekt z doświadczeniem i pasją uwielbiany przez kursantów za cierpliwość i indywidualne podejście. Specjalizuje się w projektowaniu zarówno dużych kubatur budynków, domów, lokali użytkowych jak i wnętrz mieszkalnych o typowo męskim charakterze.

Absolwent studiów z zakresu architektury i urbanistyki na Politechnice Łódzkiej, przez kilka lat swoje doświadczenie zdobywał w łódzkich pracowniach architektonicznych. Uwielbia projektować domy jednorodzinne oraz minimalistyczne wnętrza. Świetnie porusza się we wszystkich architektonicznych programach komputerowych, mistrz rysunku, który zachęca do działania każdego uczestnika szkolenia. Jeszcze jako freelancer zdobył pierwsze miejsce w konkursie Patio (BAIŚ PŁ) oraz został finalistą konkursu na projekt wnętrza biblioteki Politechniki Łódzkiej.

Mgr Karolina Stasiak

Absolwentka architektury wnętrz, swoją wiedzę zdobywała na Politechnice Łódzkiej, łódzkich biurach przy projektach wnętrz użyteczności publicznych, projektowaniu mebli oraz wnętrz mieszkalnych. Inne spojrzenie na projektowane dał jej także kilkumiesięczny staż w biurze projektowym w Tunisie. Obecnie współpracuje z inwestorami z całej Polski w pracowni DCODE. Świetnie odnajduje się w niełatwych technicznych aspektach wnętrz kamienic. Największą radość sprawia jej wprowadzanie nowoczesnych technologii do wnętrz podnoszących komfort życia mieszkańców oraz wizyty na budowie. Uwielbia także kontakt z klientami, rozpoznawanie ich potrzeb oraz znajdowanie najlepszych rozwiązań dla ich przestrzeni. We wnętrzach jak i w życiu szuka balansu i harmonii.

Mgr arch. Marta Hartwich

Absolwentka wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Doświadczenie zawodowe już od kilku lat zdobywa w podpoznańskiej pracowni projektowej oraz w indywidualnych działaniach na płaszczyźnie architektury i architektury wnętrz. Jedna z najlepszych trenerów prowadzących szkolenia z projektowania wnętrz, zaraża pasją, chętnie dzieli się doświadczeniem z uczestnikami i jest bardzo pomocna na każdym etapie projektowym. W Poznaniu prowadzi część teoretyczną oraz rysunek. Oprócz projektowania pasjonuje się wyrobami ze szkła i witrażem. W tej dziedzinie realizuje się w autorskiej pracowni fusingu, tworząc talerze, patery i inne pochodne szklane formy. Lubi minimalizm i architekturę nowoczesną.

Mgr inż. arch. Sebastian Skrzydliński

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Przez 4 lata przewodniczący Koła Naukowego Studentów Architektury, gdzie m.in. organizował prelekcje najlepszych polskich architektów – ARCHIczwartki oraz zrealizował obiekt demonstracyjno-badawczy – Pawilon Naturalny, we współpracy z czołowymi markami z międzynarodowej branży budowlanej. Na co dzień związany z poznańskim deweloperem, gdzie skupia się na projektowaniu przestrzeni przemysłowych i biurowych. Od początku studiów oraz praktyki zawodowej związany z programem SketchUp, który ceni za funkcjonalność, wszechstronność i sprawność w modelowaniu trójwymiarowym.

Inż. arch. Łukasz Pieńczykowski

Architekturę studiował na Politechnice Poznańskiej i HCU Hamburg, doświadczenie zdobył w polskich i niemieckich biurach projektowych. Obecnie prowadzi własną pracownię. Laureat konkursów architektonicznych i graficznych. Uczestnik wielu warsztatów, również jako tutor, m.in. Meeting of Design Students, Hello Wood. Pasjonat funkcjonalnej architektury, surowych materiałów, współczesnych technik projektowania wspomaganego komputerowo i fabrykacji.

Mgr Zbigniew Czyż

Architekt wnętrz, projektant mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, twórca projektów z zakresu projektowania wystawienniczego oraz projektów koncepcyjnych dla przestrzeni publicznych. Kurator wydarzeń artystycznych w zakresie projektowania – m.in ” Design + Nad Wisłokiem”, „Design w Galerii r_z”. Wykładowca w Pracowni Design’u na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w I Pracowni Projektowania Mebla oraz Elementów Wyposażenia Wnętrz pod kierunkiem prof. Romana Kurzawskiego w 2011 roku. Od 2011 prowadzi pracownię projektową specjalizując się m.in w projektowaniu wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Posiada liczne realizacje projektów wnętrz zarówno w Polsce jak i za granicą.

Mgr inż. arch. Aleksandra Machniak

Architekt z wykształcenia i pasji. Pracowała przy wielu projektach użyteczności publicznej jak i indywidualnych. Absolwentka Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie wydziału Architektury i Urbanistyki z akredytacją RIBA oraz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie o kierunku „BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych. Przez 9 lat pracowała jako architekt, a następnie jako architekt prowadzący w jednej z największych pracowni architektonicznych na Podkarpaciu. Obecnie freelancerka, influencerka specjalizująca się w projektowaniu powierzchni i wykończenia wnętrz z branży hotelowej.

Mgr arch Ewa Regulska

Jestem absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych kierunku Architektury Wnętrz, gdzie skończyłam studia pierwszego stopnia na specjalizacji Architektura Wnętrz, następnie tytuł magistra sztuki na tym samym kierunku rozszerzając wiedzę na specjalizacji Wystawiennictwo. Zainteresowania artystyczne towarzyszyły mi od najmłodszych lat, co poskutkowało ukończeniem Liceum Plastycznego na profilu Wzornictwo i Reklama wizualna.

Do dnia dzisiejszego w wolnych chwilach maluję, a moje prace prezentowane są na wernisażach -do tej pory pt:” Spotkanie”, „Rocznik’89”, „Intymność kobiecym okiem” Umiejętności zdobyte podczas wieloletniej edukacji miałam okazję szlifować w praktyce w warszawskich pracowniach architektonicznych, gdzie nauczyłam się kompleksowego projektowania wnętrz. Zaczynając od nauki rozmowy z klientem, analizy potrzeb, tworzeniu koncepcji, przez pakiet wykonawczy dochodząc do realizacji , nadzoru autorskiego, koordynacji prac, kończąc na odbiorach . Tworzyłam projekty zarówno wnętrz mieszkalnych, wielkopowierzchniowych i wysokobudżetowych domów jednorodzinnych jak i wnętrz budynków użyteczności publicznej, lokali usługowych czy hoteli.

Nieustannie pogłębiam wiedzę na szkoleniach i konferencjach. Uczestniczyłam m.in.: w panelu dyskusyjnym „Sleep – hotel design event” w Londynie, miałam okazje czerpać inspiracje zwiedzając najwyższej klasy hotele w tym m.in. Sanderson – projektu Philippe Starck-a. Odwiedzam targi i wystawy: festiwal design-u Maison & Objet w Paryżu, Warsaw Home, Łódź Design Festiwal, największą światową wystawę World ( Universal) EXPO, DMY International Design Festiwal Berlin.

Przebyta droga doprowadziła mnie do otworzenia własnej pracowni w której spełniam się nie tylko zawodowo ale także, jako „kreatorka”, która przekazuje „część siebie” innym, tworząc nieszablonowe projekty, w których po realizacji każdy się odnajduje. Z ogromną przyjemnością również dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem szkoląc innych. Uważam, że dobry projekt oparty jest na harmonii. Wydobyciu potencjału przestrzeni, zachowaniu kontekstu otoczenia. Wszystkie elementy muszą tworzyć dobrze przemyślaną, spójną całość, gdzie forma i funkcja współgrają, uzupełniając się wzajemnie. Staram się dobierać zestawienia faktur i materiałów uzyskując zarówno pożądany efekt wizualny, pamiętając jednocześnie, że kreuję miejsce do wygodnego życia. Peter Zumthor w książce ”Myślenie architekturą” pisze: „Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu. Dobry projekt architektoniczny jest zmysłowy. Dobry projekt architektoniczny jest mądry.” – w pełni się z nim zgadzam, dlatego właśnie tą myślą kieruje się w swojej pracy.

Inż. arch. krajobrazu Monika Borkowska

Zawsze staram się zawsze włożyć w zajęcia całe serce, cenię zaangażowanie i profesjonalne podejście. Jestem osobą czynnie zawodową w architekturze krajobrazu w wielu obszarach z dużym doświadczeniem zarówno naukowym, wykładowczym jak i praktycznym. Wybrane doświadczenie zawodowe:

Wybrane osiągnięcia:

Mgr Inż. Arch. Emilia Szczudło Skorupska

Architekt z zawodu, wykształcenia i pasji. Projektując stawiam na funkcjonalność połączoną z estetyką i pięknem naturalnych materiałów. Zdobyta wiedza na kierunku Architektura i Urbanistyka na wydziale Politechniki Opolskiej ukończona dyplomem Inżyniera oraz na Politechnice Poznańskiej z dyplomem magistra otworzyła mi drzwi do szerokiego świata Architektury, który rozpoczyna się od estetyki, przechodzi przez grafikę, malarstwo i sztukę napotykając na trudy budownictwa i konstrukcji, a kończy na formie użytkowej w postaci przestrzeni.

Inspiracje do tworzenia znajduję podczas podróży, ale również w obrazach, a przede wszystkim w człowieku. To z myślą o nim powstało moje Studio – z myślą o tworzeniu unikatowej przestrzeni spersonalizowanej na podstawie osobowości, charakterze, stylu życia przyszłego użytkownika. Doświadczenie zdobywałam jako Asystent Architekta już na studiach, następnie czynnie działając jako Inżynier budowy i dotykając tego świata bezpośrednio. Przeprowadzałam Odbiory mieszkań, do dziś prowadzę nadzory autorskie nad placem budowy co pozwala mi kontrolować cały proces od samego początku. Praca w programach AutoCad, ArchiCad, SketchUp, Photoshop wykorzystywana jest przeze mnie zarówno do projektowania architektonicznego ale także do projektowania stoisk wystawienniczych, projektowanie grafik reklamowych czy identyfikacji wizualnych firm. Historia Autorskiej Pracowni Architektury narodziła się w trakcie tworzenia referatu Przestrzenie Ludzkiego Smaku dotyczącego korelacji wnętrz ze zmysłem smaku prezentowanego podczas konferencji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na temat Architektury wnętrz . Od dziecka maluję i rysuję, miłośnik minimalizmu.

Mgr sztuki Marta Iwańska

Absolwentka kierunku architektura wnętrz na szczecińskiej Akademii Sztuki oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych, w projektach mebli na wymiar oraz tworzeniu fotorealistycznych wizualizacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno podczas pobytu na wymianie w Hiszpanii jak i pracując kilka lat we wrocławskiej pracowni projektowania wnętrz, obecnie działa pod własną marką Formikon Studio. W projektowaniu najważniejszy jest dla niej człowiek i jego potrzeby. Na pierwszym miejscu stawia funkcjonalność i dobre rozplanowanie przestrzeni w połączeniu z estetyczną formą. Fascynuje ją trend powrotu do natury we wnętrzu, ponownego triumfu naturalnych materiałów, dobrej jakości wykończeń, wyposażenia które z czasem pięknie się starzeje i nabiera charakteru.

Mgr sztuki Błażej Jarosz

Projektant wnętrz, mebli, detalu i grafiki. Dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w pracowni prof Edwarda Zielonki zdobył w roku 2005. Od 2009 prowadzi autorską pracownię architektury wnętrz. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektach wnętrz o zróżnicowanej skali i funkcji. Począwszy od wnętrz mieszkalnych, a skończywszy na aranżacjach obiektów SPA, basenów, saunariów i stref wypoczynku dla hoteli. Laureat konkursu na koncepcję modułowych mebli miejskich dla Opola. Szczególnym zainteresowaniem darzy adaptacje obiektów poprzemysłowych i zabytkowych w połączeniu z nową funkcją i minimalistyczną estetyką. W ostatnich latach zajmuje się także pracą dydaktyczną, prowadząc zajęcia i wykłady z kompozycji, projektowania koncepcyjnego, historii architektury i designu na studiach podyplomowych i kursach. W czasie wolnym didżej i pasjonat górskich wędrówek.

Mgr inż. arch. Michalina Kaczmarek

Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wieloletnie doświadczenie w zakresie architektury wnętrz i krajobrazu zdobywała już w czasie studiów. Energetyczna osoba, która z zaciekawieniem podejmuje nowe wyzwania. Jej praca staje się efektywna dzięki samodzielności, profesjonalizmowi i bardzo dobrej organizacji pracy. Charakteryzuje się analitycznym myśleniem, pozytywnym nastawieniem do pracy i łatwością nawiązywania kontaktów.

Każdy projekt traktuje jak wyzwanie, które ma za zadanie spełnić wszelkie potrzeby i wymagania inwestorów uznając przestrzeń, w której się znajdują jako ponadczasową i w pełni funkcjonalną. Przy czym zachowuje najwyższą staranność w spełnianiu przepisów i norm prawnych. Fanka takich programów jak: SketchUP, AutoCAD, Inventor, Photoshop. Zawodowo projektantka CAD urządzeń placów zabaw oraz freelancerka nie bojąca się wyzwań w dziedzinie architektury krajobrazu i wnętrz. Z zamiłowania grafik i fotograf. W ciągu swojej kariery zawodowej stawiała na rozwój w obszarze swojej specjalizacji a także wychodziła w stronę innych kierunków samorozwoju.

Mgr Maja Drążkowska-Narloch

Architekt wnętrz, projektant graficzny oraz projektant mebli

Absolwentka kierunku Architektura wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swojej pracowni projektowej w Warszawie tworzy projekty zarówno wnętrz prywatnych jak i publicznych. Posiada liczne wyróżnienia w konkursach artystycznych, jest wykładowcą na kierunku Architektura wnętrz na WSEIZ w Warszawie.

Mgr inż. arch. Mateusz Brajczewski

Mateusz Brajczewski to doświadczony architekt, który z pasją i zaangażowaniem dzieli się swoją wiedzą z innymi. Ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej oraz Architekturę Krajobrazu na SGGW. W swojej pracy dąży do osiągnięcia harmonii między funkcjonalnością i estetyką wnętrz, a otaczającą je przestrzenią.

Jego zawodowa ścieżka obejmuje szeroki zakres projektów – od hoteli i restauracji, przez domy jednorodzinne otwarte na krajobraz, po wnętrza komercyjne, takie jak sklepy, przedszkola i gabinety medyczne. Mateusz Brajczewski podejmował się niestandardowych wyzwań projektowych, a swoje innowacyjne podejście do projektowania wykorzystał, projektując m.in. domy na wodzie.

W swoich projektach kładzie duży nacisk na wykorzystanie naturalnych materiałów oraz tradycyjnych technik wykończeniowych. Szczególne miejsce w jego pracy zajmują mikrocement i tynki dekoracyjne, które pozwalają mu tworzyć wnętrza o niepowtarzalnym charakterze i trwałości.

Mateusz Brajczewski był również autorem artykułów dla branżowych magazynów m.in „Restauracja”, w których dzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z zakresu projektowania wnętrz.

Poza pracą zawodową, Mateusz z zamiłowaniem oddaje się fotografii, szukając inspiracji w otaczającym go świecie. Jego artystyczne podejście do architektury i projektowania wnętrz pozwala mu tworzyć projekty, które są zarówno funkcjonalne, jak i pełne estetycznego wyrazu.

Podczas naszych szkoleń Mateusz Brajczewski podzieli się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki oraz prezentując inspirujące projekty. Dzięki niemu dowiesz się, jak tworzyć przestrzenie, które nie tylko zachwycają pięknem, ale także spełniają wszelkie wymogi funkcjonalności.

Mgr inż. arch. Agata Grzelak

mgr inż. arch. Agata Grzelak absolwentka studiów pierwszego stopnia na kierunku Architektura Wnętrz oraz studiów magisterskich na kierunku Architektura w Instytucie Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Doświadczenie zdobywała pracując zarówno w pracowniach projektowania wnętrz jak i pracowniach architektonicznych. Dzięki temu, w pracy zajmowała się najróżniejszym przekrojem prac projektowych, od wnętrz mieszkalnych, poprzez usługowe, gastronomiczne po rewitalizacje kamienic i całych osiedli mieszkaniowych.
Od początku studiów jej ulubionym tematem była rewitalizacja i konserwacja zabytków oraz remonty istniejących budynków. Doświadczenia te do tej pory wykorzystuje w swojej pracy.

Podczas studenckiego wyjazdu do Bukaresztu, pracowała w zespole projektującym wnętrze showroomu SCHUCO, które zdobyło nagrodę Elle Decoration.

Janusz Miękus

Mgr Janusz Miękus

Architekt z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu oraz realizacji projektów w różnych dziedzinach. Ukończył studia na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, zdobywając wiedzę i umiejętności w zakresie architektury, urbanistyki oraz projektowania wnętrz i mebli.

Posiada również szeroką wiedzę technologiczną, szczególnie w zakresie produkcji mebli, którą wykorzystuje w swoich projektach.

Od lat angażuje się  w edukację, prowadząc kursy i udzielając korepetycji w zakresie obsługi programów do projektowania, takich jak AutoCAD, SketchUp, 3ds Max, oraz narzędzi do renderingu VRay.

W życiu prywatnym pasjonuje się muzyką oraz fotografią, które pozwalają mu rozwijać kreatywność i odkrywać nowe perspektywy w projektowaniu.

Wsparcie biznesu

Wiedzę przekażą Państwu wykwalifikowani trenerzy – architekci budowlani i wnętrz, inżynierowie, właściciele swoich firm architektonicznych, którzy wykształcenie zdobywali w kraju i za granicą, a na swoim koncie posiadają wiele prestiżowych nagród z dziedziny szeroko rozumianej architektury.

mgr Patrycja Wajszczyk

Dyrektor Biura

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, z 12-letnim doświadczeniem w obszarze organizacji, administracji oraz zarządzania działami szkoleń w sektorze prywatnym i publicznym. Specjalizuje się w koordynacji szkoleń dla przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych w skali ogólnopolskiej.

Posiada doświadczenie w kierowaniu projektami finansowanymi z funduszy Unii Europejskiej, szczególnie w zakresie rozwoju kapitału ludzkiego. Pasjonuje się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz automatyzacją procesów biznesowych.

Dodatkowo angażuje się w tworzenie projektów graficznych oraz materiałów wideo do kampanii marketingowych w mediach społecznościowych. W On-Arch szczególnie ceni bezpośredni kontakt z przemysłem kreatywnym, którego rozwój stanowi jedno z jej kluczowych zainteresowań. W 2012 roku współpracowała z Urzędem Miasta Łodzi w projekcie „Promocja Marki Łódź – Centrum Przemysłów Kreatywnych”, w ramach którego opracowała mapowanie przemysłów kreatywnych w mieście oraz przeprowadziła analizy danych i publikacje w czasopiśmie naukowym „Studia Ekonomiczne Regionu Łódzkiego”.

dr Barbara Szczęsna-Dyńska

Właściciel | ON-ARCH

Dyrektor Instytutu Architektury Wnętrz | Wyższa Szkoła Informatyki i Zdrowia

Absolwentka studiów doktorskich z Filozofii (International School of Management) i Socjologii (Uniwersytet Łódzki), Studiów Podyplomowych z Architektury wnętrz i wystawiennictwa (Akademia Sztuk Pięknych w Łódź), Magister Edukacji przez sztukę (Uniwersytet Łódzki).

Wieloletni wykładowca akademicki, trener i lektor oraz kierownik kierunków dekoratorskich.
Jej zamiłowanie do edukacji i architektury zaowocowało stworzeniem autorskich programów nauczania na wszystkich kursach i szkoleniach w ON-ARCH.

dr Marcin Dyński

Dyrektor Operacyjny

Marcin odpowiada za departament operacyjny, w tym za wsparcie biznesu, zarządzanie nieruchomościami, flotą samochodową, łańcuchem dostaw i zakupami, w tym kompleksowe, bieżące zarządzanie biurem, optymalizację kosztów i odkrywanie możliwości oszczędności we wszystkich powiązanych kategoriach wydatków.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Infosys Polska jako konsultant w zakresie usług transformacji biznesowej w obszarach finansowym, zakupowym, IT, zarządzania bazami danych i kadrowym dla ponad 70 klientów zlokalizowanych na wszystkich kontynentach. Brał udział w pracach biura projektowego podczas konsolidacji procesów i przeniesienia ponad 400 pracowników z kilkunastu krajów Europy do jednego centrum usług wspólnych w Polsce. Następnie w Nordea Bank AB zarządzał portfolio ponad 40 000 mkw. netto powierzchni biurowej kategorii A / A+ zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Tallinie, m.in. koordynując modernizację oraz budowę nowych powierzchni biurowych od stanu surowego do ostatecznego wykończenia. W Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. zarządzał departamentem wsparcia biznesu i zakupów dla centrali w Warszawie i centrum usług w Łodzi oraz 16 oddziałów w Polsce, był członkiem zespołu projektowego odpowiedzialnego za fuzję Uniqa oraz AXA w Polsce, Czechach i Słowacji. W kancelarii Kochański and Partners był – jako członek zarządu spółki – odpowiedzialny za pion operacyjny.

Marcin zajmował się również organizacją imprez masowych między innymi jako kierownik projektu w ramach Poland Business Run – charytatywnego biegu biznesowego.

Mgr inż. arch. Anna Stasiak

Kierownik rozwoju biznesu

Architekt wnętrz i nauczyciel z powołania. Tytuł magistra inżyniera architekta zdobyła na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w 2016 roku. Tytuł licencjata sztuk pięknych obroniła na kierunku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2017 roku. Podczas studiów uczyła się m. in. na: Yildiz Technical University w Stambule, Czech Technical University w Pradze, Cairo University i University of Belgrade. Obecnie jest doktorantką na wydziale Architektury na Politechnice Gdańskiej. W badaniach skupia się na tematyce odzyskiwania i zarządzania przestrzeniami zdegradowanymi w miastach Europy.

W swojej karierze zawodowej prowadziła zajęcia na Politechnice Gdańskiej i uczyła w Liceum Plastycznym w Bydgoszczy. Obecnie prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Architektury w Sopockiej Szkole Wyższej oraz zajęcia związane z projektowaniem graficznym i projektowaniem reklamowym w jednym z Gdańskich techników. Poza nauczaniem zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz grafiki użytkowej. Przykłada dużą wagę do estetyki pracy, skupia się na detalach projektu i potrzebach klienta.

Matylda Jandy

Kierownik rozwoju biznesu

Absolwentka kierunku Architektura o specjalizacji Projektowanie Wnętrz, z bogatym doświadczeniem w projektowaniu wnętrz i mebli, zdobytym podczas pracy w firmach produkcyjnych i handlowych z branży wyposażenia wnętrz. Współpracowała z renomowanymi markami meblowymi, takimi jak Bydgoskie Meble, Etap Sofa czy Paged Meble.

Od kilkunastu lat prowadzi własną pracownię projektową, realizując projekty mieszkań, domów oraz wnętrz komercyjnych. Jej priorytetem jest zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników, aby przez optymalne rozwiązania projektowe maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni. Stawia na ponadczasowość, funkcjonalność oraz eksponowanie osobowości mieszkańców w projektowanych wnętrzach. Dzięki ukończonym wcześniej studiom ekonomicznym przykłada dużą wagę do zarządzania budżetem, co w połączeniu z kreatywnością stanowi doceniany przez klientów atut.

O nas